Lot 120

QUINTE- CURCE (Ier siècle).
Alexander Magnus, et In illum Commentarius Samuelis Pitisci, quo antiquitates Persarum, Macedonum, Phoenicum, Carthaginensium, Romanorum, Babyloniorum, Indorum, Atheniensium, ex auctoribus idoneis sere septingentis Græcis Latinis, veteribus recentioribus, perpetuo tenore explicantur

La Haye, Pierre van Thol, 1708.
2 vol. in-8. (35 ff),103 pp. (2 ff). 468 pp. (1 f) 469-855 pp (84ff).. Plein vélin du temps à recouvrements.

Savante édition, illustrée d'un frontispice, de 4 cartes dépliantes, et de 19 planches hors-texte, certaines dépliantes.

Estimation : 200 € à 300 €